Nasze wartości

Samodzielność dzieci

Samodzielność – to wiara we własne możliwości i wewnętrze poczucie sprawstwa. Czerpiemy radość z bycia wsparciem i towarzyszem w rozwoju naszych podopiecznych, ale też świadomie nie wyręczamy, nie przeszkadzamy i obdarzamy cierpliwością.  Samodzielność dziecka przekłada się na wytrwałość, pewność siebie, osiągnięcia w nauce i wysokie poczucie własnej wartości.

Ocenianie kształtujące

Naszą wartością jest jakość kształcenia. Ocenianie Kształtujące (O.K.) jest doskonałym narzędziem do budowania relacji z dzieckiem oraz towarzyszeniem mu w drodze do sukcesu. Dziecko zawsze zna cel zajęć, dzięki czemu jego uwaga jest skierowana na meritum zajęć. Każdy otrzymuje informację zwrotną dotyczącą swojej pracy, wie jakie zdobył kompetencje, a nad czym ma jeszcze pracować i w jaki sposób. Celem jest, aby to dziecko przejęło odpowiedzialność za własną naukę.

Uważność na dziecko

Od najmłodszych lat uczymy dzieci zaradności i umiejętności radzenia sobie w różnych sytuacjach. Tworzymy dzieciom przestrzeń na wzajemną współpracę, działanie i pomoc – kiedy dzieci uczą się od siebie nawzajem to osiągają lepsze wyniki.

Wyjście na plac zabaw lub spacer

Przebywanie na świeżym powietrzu jest nieodzowną częścią naszego dnia. W myśl zasady Nie ma złej pogody, są tylko źle dobrane ubrania, na plac zabaw lub spacer wychodzimy każdego dnia. Odpoczynek na dworze korzystnie wpływa na redukcję zmęczenia umysłowego, pozwala na wzmocnienie układu odpornościowego, a także jest to doskonały sposób na wyładowanie nadmiaru energii. Zabawy na placu zabaw korzystnie wpływają na rozwój motoryczny, a także kształtują rozwój emocjonalno – społeczny, dzięki przebywaniu wśród rówieśników.

Zdrowie na talerzu

Wspierając rozwój naszych podopiecznych dużą uwagę przykładamy do kształtowania zdrowych nawyków u dzieci. Mamy ten przywilej, że przygotowujemy na miejscu, we WŁASNEJ KUCHNI zdrowe, zbilansowane, pełnowartościowe posiłki, dostosowane do potrzeb dzieci, składające się z naturalnych, nieprzetworzonych składników.

Odpowiednio zbilansowana dieta pozytywnie wpływa na rozwój dzieci, ponieważ dostarcza im niezbędnych wartości odżywczych potrzebnych do DZIAŁANIA.

Integracja

Jesteśmy otwarci na potrzeby naszych dzieci. Cenimy sobie takie wartości jak AKCEPTACJA oraz ZROZUMIENIE. Do naszego przedszkola uczęszczają dzieci, które posiadają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Mamy zaplecze terapeutyczne, dzięki któremu zapewniamy naszym podopiecznym odpowiednią stymulację rozwoju. Wśród naszej kadry mamy pedagoga specjalnego, psychologa dziecięcego, terapeutę integracji sensorycznej oraz neurologopedę.

Porozumienie bez przemocy

Ważne są dla nas relacje, a nie racje. Budowanie wzajemnego zaufania, poczucia bezpieczeństwa        i otwartości na potrzeby drugiego człowieka to fundament dobrej komunikacji. Idąc przykładem Marshalla Rosenberga wyrażamy to, co widzimy, jak się z tym czujemy i czego potrzebujemy, bez oceniania drugiej osoby. Wierzymy, że tylko w ten sposób zbudujemy relacje oparte na porozumieniu, wzajemnym szacunku i zrozumieniu.

Komunikacja z rodzicami

Zdajemy sobie sprawę z tego, że działając wspólnie z Rodzicami, nasi podopieczni osiągają sukces, ponieważ razem wspieramy ich rozwój intelektualny, emocjonalno – społeczny i fizyczny. Wspólnie dokładamy cegiełki do tego, aby ukształtować MŁODEGO CZŁOWIEKA. Cenimy sobie wzajemną wymianę informacji na temat dziecka, dlatego z naszej strony gwarantujemy szczegółową, opisową informację o dziecku, trzykrotnie w trakcie roku szkolnego, a także cotygodniowe raporty o tym, co się u nas wydarzyło.

Odpowiedzialność za siebie

Ważne jest dla nas, aby kształtować w dzieciach odpowiedzialność za swoje działanie, edukację oraz rozwój. Dajemy dzieciom przestrzeń na popełnianie błędów, a także wspieramy ich w tym, aby wyciągały wnioski w drodze do SAMOREALIZACJI.

Kontakt z nami

ul. Łąki 2a, 05-870 Błonie

Przewiń na górę